مدیریت زمان
Time Management

مدیریت زمان

خبر بد این که زمان به سرعت در گذر است و خبر خوب این که شما کنترل آن را بر عهده دارید
مایکل آلتشولر

آنچه که امروز به عنوان “مدیریت زمان” وجود دارد تنها در داستان ها وجود دارد: ما نمی توانیم زمان را مدیریت کنیم. با این حال، ما می توانیم خود را به گونه ای مدیریت نماییم که بهترین نتیجه را از زمان خود به دست آوریم. نگرش نیلارود به “مدیریت زمان” این است که با تعهد به تغییر شروع می شود. کلید چنین تغییری برنامه ریزی و پس از آن حفاظت از زمان برنامه ریزی شده است که اغلب شامل اولویت بندی و اولویت بندی مجدد می باشد.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که مدیران در فعالیت های برنامه ریزی و اجرایی خود به “مدیریت زمان” توجه کافی نمی کنند. آنها مواردی مانند نداشتن برنامه ریزی، ارائه گزارش، ضعف در گفتن نه، تفویض اختیارات بی اثر، جلسات بی فایده، کارهای اداری غیر موثر، کارکنان بدون شرایط، روابط بی اثر، ارتباطات دوستانه، قرار ملاقات های برنامه ریزی نشده و مسئولیت های بیش از حد را به عنوان موثر ترین عوامل در هدر رفتن زمان مدیران تلقی می کنند.
ما آگاهی کارکنان شما را در طول یک کارگاه آموزشی یک روزه نسبت به این مسائل بالا خواهیم برد و مواد و روشی برای کار بر روی آنها در اختیارشان قرار خواهیم داد.

اول از همه باید آگاهی کارکنان را نسبت به عواملی که باعث بروز اختلال در برنامه می شوند افزایش دهیم. سپس آنها باید بدانند که کدام یک از این عوامل با شخصیتشان در ارتباط است، به عبارت دیگر، آنها باید دریابند که کدام مهارت ها ذاتی و کدام یک اکتسابی هستند.

این دوره برای چه افرادی طراحی شده است؟

این دوره برای همه کارکنان شرکت های چند ملیتی که به زمان خود اهمیت می دهند طراحی شده است.

مدت دوره:

1 روز

اهداف یادگیری:

• تجزیه و تحلیل مسائلی که بر مهارت های مدیریتی خود در زمان تاثیر گذار است
• شناسایی مشکلات زمانی قابل توجهی که کار شما را تحت تاثیر قرار می دهد
• توسعه استراتژی های عملی برای حل این مشکلات
• استفاده از اصول مدیریتی برگزیده در راستای بهبود اثربخشی خود
• تعیین موثرتر اولویت ها

این دوره شامل این موارد می شود:

• درک اینکه شما در حال حاضر چگونه خودتان را در زمان مدیریت می کنید.
• کمک به شما در راستای مدیریت بهتر خود در زمان و اثرگذاری بیشتر
• دستیابی به یک برنامه مدیریت برای ماه آینده